Lista atrakcji

Święta miłości w Japonii

Chcesz się dowiedzieć jak obchodzi się walentynki w Japonii? Czym jest Tanabata? A może jakie sanktuarium znajduje się w Kawasaki?
Jeśli tak, zapraszamy!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Kosmit, Urufu

Od A-Pop Do K-pop

Wieczorne party na którym będzie można posłuchać i potańczyć do muzyki Azjatyckiej, zaczynając od utworów z naszych ulubionych animacji przez muzykę taneczną z Korei i Japonii a kończąc na żwawych bitach elektronicznych kawałków z udziałem vocaloidów.


Rodzaj atrakcji: Inne
Tematyka: Fandom|Muzyka|Inne
Prowadzący: jkbgz

Lekcja dobrego zachowania po japońsku

Czego nie należy robić z pałeczkami, w jakich kapciach należy chodzić i ile stopni ma mieć ukłon? Japonia to kraj z masą niepisanych zasad odnośnie zachowania. Na tym panelu postaramy się przybliżyć kilka tych, które każdy głupi gaijin powinien znać, żeby nie zrobić faux-pas.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Shin

Konwentowa Zbrojownia Kairi!

Hej cosplayerzy! Na pewno każdy z was marzył kiedyś o zrobieniu sobie oryginalnej i efektownej zbroi. Możliwe, ze odstraszała was cena, bądź brak umiejętności. Dzisiaj przychodzę wam na ratunek. Nie taki wilk straszny jak go malują! Podczas warsztatów zobaczycie, dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o materiałach i samym procesie tworzenia pancerzy. Przy okazji będziecie świadkami powstawania zbrojowych elementów na żywo.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka:
Prowadzący: Kairi

Kody na propsy

Panel, podczas którego pokażę na żywo najczęściej wykorzystywane przeze mnie triki, które znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę nad elementem zbroi, bronią itd. Zdradzę również kilka sekretów na to, jak wykonać wymarzony element bez potrzeby rabowania banku.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom|Inne
Prowadzący: Kayomi

Gra aktorska, stres, przygotowanie - jak zachowywać się przed publiką i na scenie

Czy występowałeś już przed publicznością czy też nie, warto czasem podszkolić się w tym jak kupić sobie publikę, okiełznać strach, udawać przed kilka minut kogoś innego. To wcale nie takie trudne, bo wystarczy... no właśnie, przyjdź i się przekonaj jak pokonać samego siebie. Panel nie tylko dla cosplayerów i ludzi, którzy planują prowadzić własne panele, ale boją się publiki.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom|Inne
Prowadzący: linasakura610

Cosplayowe podsumowanie roku 2014.

Przespałeś cały rok przez co nie masz pojęcia o tym kto, jak i gdzie tym razem reprezentował nasz kraj? Hasło "zagraniczni goście" nic ci nie mówi i bardzo chciałbyś się dowiedzieć o co chodzi? A może chcesz wziąć pod lupę zeszłoroczne poczynania polskich cosplayerów? Zapraszam!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom|Inne
Prowadzący: Kayo Corner

Akcja, Afekcja, Agresja - czyli praktyczne warsztaty aktorskie

Bawiąc uczy, ucząc bawi! Pełen praktycznych ćwiczeń z zakresu ekspresji i kreatywności scenicznej warsztat tylko dla odważnych. Obecność jest równoznaczna z zaangażowaniem się w zajęcia, więc podejmujcie decyzję rozważnie Wy, którzy nań zawitacie


Rodzaj atrakcji: Warsztaty
Tematyka: Fandom|Inne
Prowadzący: Zel

Zmiksowane Openingi

Znasz sporo openingów? Zgadywanie openingów na normalnym konkursie już nie wystarcza? Przyjdź i zmierz się z innymi uczestnikami. Spróbuj zgadnąć, co to za opening, gdy usłyszysz dwa lub nawet trzy naraz.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime
Prowadzący: Yasuri Shichika

Zgubiony kwiat Indochin

Od Królestwa Khmerów przez francuską kolonizację, reżim Czerwonych Khmerów, do współczesnej Kambodży. Jak się zmieniała i co oferuje? Czemu jej potęga odeszła w zapomnienie? Czy apsary istnieją dzisiaj? Czy Pol Pot był gorszy od Hitlera?


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Inne
Prowadzący: Katechi

Zgadnij jaka to bishoujo

Postaci kobiece mogą być piękne, słodkie, urocze, fascynujące, lecz czy są w stanie zapisać się na stałe w twojej pamięci? Masz okazję to sprawdzić. Wykorzystaj ją: przyjdź na konkurs polegający na rozpoznawaniu bohaterek pochodzących z najróżniejszych serii anime oraz gier i wykaż się większą wiedzą od innych uczestników.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime|Gry
Prowadzący: Progeusz

Zabij lub zostań zabitym - survival game w mangach i anime

"Wśród was tylko jeden pozostanie żywy" - chyba każdy zetknął się kiedyś z motywem 'przetrwalników' w popkulturze. Ale jak radzą sobie z nim Japończycy? Czy w ogóle warto jest poświęcać czas japońskiemu mordobiciu? Zapraszam do dyskusji.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Shippo

Zabawa w barona

"Cesarzowie kosmosu, władcy planet, międzygalaktyczni przedsiębiorcy! Oto organizujemy kolejną naradę wszechświata! Zapraszamy każdego, od przedstawicieli religijnych przez reinkarnacje wielkich Wodzów po producentów sera, w których składzie nie ma sera! Niech rozpocznie się narada!"
Zabawa polegająca na opowiadaniu głupich, ale prześmiesznych historyjek, do których motywują inni gracze. Poczucie ironii, absurdu i dobrego humoru mile widziane!


Rodzaj atrakcji: Larp
Tematyka: Inne
Prowadzący: Yassamet

Youtube - jak się wybić

Jak zacząć swoją karierę na tubach. Jaki pomysł się sprzeda, a jaki nie. Na co zwracać uwagę. Jak pozyskać nowych odbiorców. Partnerstwa z firmami - o co w tym biega.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Inne
Prowadzący: Leniwy

Yoshiwara - dzielnica miłości

O Yoshiwarze, zwanej także "dzielnicą miłości", krążyły niegdyś legendy. Na panelu postaram się przybliżyć co ciekawsze opowieści oraz zasady funkcjonowania miejsca, które przetrwało pożary, najazdy gajdzinów oraz wiele innych nieszczęśliwych wypadków.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Calpernia

Wytęż swój umysł, czyli rebusy animcowe

Atrakcja która ma wielu fanów choć wkurza tumanów. Jeżeli jesteś w stanie połączyć umiejętność elastycznego myślenia z wiedzą na temat mangi, anime i tematów pokrewnych to przyjdź i pokaż na co cię stać.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime|Gry|Muzyka|Inne
Prowadzący: Sataniel

Wojny Fandomowe

Dlaczego ludzie nienawidzą innych ludzi? Skąd w fandomie M&A tak duży podział  na “grupy“ fanowskie i wszechobecną modę na “nienawidzenie” wszystkiego i wszystkich? Zapraszam do dyskusji!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom
Prowadzący: Duo

Wielobój sezonowy 2014 edition

Oglądasz bajki na bieżąco w ilościach dużych? Niestraszne Ci najróżniejsze konkurencje i rywalizacja? W takim razie zapraszam na wielobój sezonowy! Tym razem zakres konkurs będzie dotyczył bajek z 2014 roku. Konkurs dla drużyn 3-osobowych.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime
Prowadzący: Shin

Wiedzówka z Zetsuen no Tempest

"Wziąć, czy nie wziąć udziału?" To żadne pytanie! Nie bądź jak rozdarty Hamlet i przyjdź na wiedzówkę z „Zetsuen no Tempest”. Pokaż, że znasz tajemnicę maga drzewa Exodus, Szekspir Ci nie jest straszny, a dwójka całkowicie różnych nastolatków próbujących ocalić świat całkowicie normalna!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga
Prowadzący: SeSa, Atram

Wiedzówka z twórczości Naokiego Urasawy

Wymienisz wszystkie roboty pojawiające się w ,,Pluto\'\'? Wiesz, jak nazywa się morderca z ,,Monstera\'\'? Dołączyłbyś do Demokratycznej Partii Przyjaźni? W takim razie zapraszam na wiedzówkę ze wszystkich serii, których autorem jest Naoki Urasawa!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Kamil

Wiedzówka z serii Clannad

Konkurs wiedzy o jednej z najbardziej znanych haremówek wszechczasów. Jeśli nie zmarnowałeś/aś czasu na nadmierne wzruszanie się wraz z bohaterami z pewnością pamiętasz wszystkie szczegóły.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Yukichi

Wiedzówka z Naruto

Manga dobiegła końca, anime jeszcze tli się lekkim żarem. Z worka zaczynają wysypywać się jednak kolejne filmy i spin-offy. Naruto wiecznie żywe! Przyjdź i pokaż jak wielkim jesteś fanem tej wieloletniej serii o przygodach ninja!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Wojtini

Wiedzówka randomowa

Na konkursach w trakcie konwentów mangi i anime możesz spodziewać się pytań o kulturę Japonii. Może tak, może nie. Jeśli nie straszna Ci wiedza zarówno ogólna, jak i specjalistyczna, oraz uważasz, że masz szczęście, przyjdź sprawdzić się w wiedzówce, gdzie możesz dostać pytanie dosłownie o wszystko.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime|Fandom|Japonia|Inne
Prowadzący: Ludek

Wiedzówka Hoshi no Samidare

Zapraszam na konkurs wiedzy na temat jednej z najbardziej oczekiwanych mang na polskim rynku (soon™). Przyjdź i pokaż, że wiesz najwięcej na temat przygód pewnej Księżniczki w świecie nad którym wisi Biszkoptowy Młot.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga
Prowadzący: Shin

Wiedzówka Durarara!!

Krótka i zawiła wiedzówka z ostatnio popularnego dzieła lubianego przez nas pisarza - Ryōgo Narity. Pokaż nam że niestraszni Ci czarni dostawcy sushi ani latające automaty!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga
Prowadzący: Quintasan

Wiedzówka Angel Beats!

Z okazji zbliżającej się premiery VN-ki oraz drugiego speciala czas na odświeżenie nieco pamięci z (nie)sławnego anime spod pióra Juna Maedy. Get chance and luck!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime
Prowadzący: Quintasan

Warsztaty z produkcji muzycznej

Czyli o tym jak w domowych warunkach nagrywać muzykę. Jak dobrać sprzęt do możliwości i potrzeb oraz o tym co zrobić żeby oszczędzić na realizatorach studyjnych. Prezentacja dotycząca pracy z różnymi softami i interfejsami do tworzenia brzmień.


Rodzaj atrakcji: Warsztaty
Tematyka: Muzyka|Inne
Prowadzący: Casio

Warsztaty tworzenia z filcu

Nauczymy się jak przy pomocy podstawowych narzędzi i odrobiny filcy stworzyć unikalne ozdoby, przypinki i zawieszki. Na warsztat idą tytuły "Frozen" i "Adventure Time". Zapraszamy serdecznie.


Rodzaj atrakcji: Warsztaty
Tematyka: Inne
Prowadzący: Shizuo

Warsztaty taneczne

Wracamy do tańczenia na konwencie! Wygodne buty, butelka wody, chęć dobrej zabawy i niczego więcej Ci nie potrzeba! Wpadnij i poczuj rytm, poruszaj się z nami, dobra zabawa gwarantowana!


Rodzaj atrakcji: Warsztaty
Tematyka: Muzyka
Prowadzący: linasakura610

Warsztaty szycia kucyków Pony

Tyle kucyków każdy inny , ale nie ma jak zebrać.Może pomoże własnorecznie uszyty kucyk .Unikat jakiego nigdzie indziej nie kupisz.


Rodzaj atrakcji: Warsztaty
Tematyka: Fandom|Inne
Prowadzący: lady_magma

Warlords of Dreanor - najlepszy dodatek czy Blizzard doi nostalgię?

Najnowszy dodatek do popularnego MMORPG ma już prawie 5 miesięcy. Czy po niezbyt udanym stracie reszta poszła już z górki? Dokąd zmierza WoD i jak można go ocenić dotychczas na tle innych dodatków? Zapraszam


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Ludek

W świecie zachodniej animacji

Na szczęście na Japonii świat pełnometrażowych filmów animowanych się nie kończy, o czym chyba wiedzą wszyscy oglądający w dzieciństwie animacje Disneya. Rozmaite studia wypuszczają co roku animacje zaś oprócz tych znanych i promowanych warto zwrócić też uwagę na nie pochodzące zza oceanu klasyki oraz kino europejskie. Przyjdź, posłuchaj, podyskutuj, baw się dobrze!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom|Inne
Prowadzący: ejsnofi

W poszukiwaniu smaczków literackich w mandze i anime

Jakie książki czytają bohaterowie anime?Jakie tytuły, nazwy nawiązują do dzieł literackich o których zapomnieliśmy dawno temu? Co łączy Madokę i FMA?Co oznacza motto Nerv'u z Evangeliona?Czy baśnie zawsze kończą się tak samo? A może chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o twórcy pełzającego chaosu, istoty która w świecie m&a stała się słodką, zaborczą dziewczynką? Jeśli zaintrygowało Was choć jedno pytanie lub sami szukacie odniesień i chcielibyście się nimi podzielić, to zapraszam na ucztę powiązań. Znajdziecie tu serie znane jak i mniej znane, nawiązania ukryte i bezpośrednie. Wspólnie odkryjemy głębsze treści i nauczymy się czegoś nowego. W końcu nie samym anime człowiek żyje.Smacznego!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime|Inne
Prowadzący: Sayuri

W co na Nintendo pogramy w 2015?

Nowy rok, nowe postanowienia, i masa nowych gier do ogrania! Co panowie z Nintendo przygotowali dla nas w 2015? Co z tego wyjdzie na 3DS-a, a co na Wii U? Zobaczmy, na jakie tytuły warto przynajmniej rzucić okiem.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Shippo

Visual Novels

Nowości z rynku japońskiego oraz zachodniego, #fansubgate atakujący tłumaczenia VN-ek oraz obligatoryjne polskie suby. Wszystko to czeka na Ciebie we wspaniałej krainie visual novelek. Serdecznie zapraszam!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Inne
Prowadzący: Quintasan

Ubisoft - kopanie leżącego

Firma, która usilnie próbuje zniechęcić nas do siebie. Można narzekać na Ubisoft, jednak należy pamiętać, że nie samym Assassynem człowiek żyje - pozytywy i wady korporacji z Francji tylko na tym panelu.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Ludek

Twój pierwszy raz na konwencie

Jesteś początkującym konwentowiczem, nie wszystko jeszcze rozumiesz, masz jakieś pytania, a może chcesz posłuchać dobrych rad? Jeśli cokolwiek z tego opisu tyczy się twojej osoby, musisz się zjawić!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom
Prowadzący: Cobra

tRPG

Taktyczne tudzież strategiczne RPG to bogaty podgatunek sam w sobie. Chcesz poznać kilka interesujących tytułów? Zapraszam.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Ludek

Trot dla zielonych

Czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć, ale boisz się zapytać, a dla niewtajemniczonych podróż w dżunglę trotu w Korei.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Muzyka
Prowadzący: Sindsoron

The Legend of Zelda 2015 - oczekiwania i przewidywania

Najnowsza Zelda jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier na Wii U. Czego jednak możemy się spodziewać po części, która wreszcie wprowadzi otwarty świat, piękną grafikę w HD i innowacyjny gameplay - jak przynajmniej twierdzi Nintendo? Zobaczmy, czy najświeższa część serii będzie warta zakupu.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Shippo

The Best and The Worst in K-pop 2014

30 najlepszych i najgorszych kawałków k-popowych minionego roku.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Muzyka
Prowadzący: Sindsoron

Szklankę ABRh- poproszę! - panel wampirzy

Skąd wzięła się i gdzie się podziała cała ta moda na wampiry. Omówienie najciekawszych pozycji w tym temacie z zaznaczeniem co jest smakowitym kąskiem, a co lepiej zostawić z wbitym w serce kołkiem. Atrakcja nie tylko dla fanów krwiopijców. Przekąski we własnym zakresie.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime|Gry|Fandom|Inne
Prowadzący: Calpernia

Świat japońskich znaków

Chińskie znaczki, krzaczki, esyfloresy - można spotkać się z różnymi nazwami pisma japońskiego. Jak powstało, jak ewoluowało i jak się go uczyć - o tym wszystkim dowiecie się na tym panelu. Zapraszam.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Shin

Super Mario - hydraulik po latach

Stary, dobry Mario w tym roku obchodzi swoje trzydziestolecie. Jak bardzo zmieniła się ta seria platformówek przez trzy dekady? I czy mimo upływu lat kotlet odgrzewany przez Nintendo dalej jest zjadliwy? Zobaczmy, czy nasz czerwony hydraulik dobrze się zestarzał.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Shippo

Strona japońskiego internetu, której nie chciałeś znać

Hej koleżko, chyba pomyliłeś drzwi. Klub dla skór jest dwa bloki dalej. Jeśli te dwa zdania ci coś mówią - przyjdź tu. Jeśli zaś nie mówią nic - tym bardziej przyjdź, a wyjdziesz nieco... oświecony. A na pewno bardziej męski.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Chestnut Rice

Spotkanie z wydawnictwem Waneko

Spotkanie z pracownikami wydawnictwa Waneko, podczas którego będzie można usłyszeć o naszych ostatnich i nadchodzących nowościach + ciekawostkach o pracy w wydawnictwie.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Fandom|Inne
Prowadzący: Waneko

Śluby Konwentowe

Niech miłość konwentowa objawi się na konwencie, każda para będzie mogła połączyć się konwentowym związkiem Małżeńskim. Oczywiście przysięga będzie trwała tylko przez czas konwentu.


Rodzaj atrakcji: Inne
Tematyka: Inne
Prowadzący: Korin023, Strzelecka

Ślepa screenówka

Co? Ślepa screenówka? Jak mam widzieć screeny bez patrzenia? Śpieszę wyjaśnić. Konkurs jest dwuosobowy. Podczas gdy jedna osoba siedzi tyłem do projektora, druga patrząc na screen, musi opowiedzieć co na nim widzi (bez używania imion) i tym samym sprawić by jego kolega z drużyny odgadł o jakie anime chodzi. Brzmi niestandardowo? Przyjdź i spróbuj.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime
Prowadzący: Shin

SHAFT - to studio, o którym myślisz, że nie animuje

Shaft, czyli jedno z najbardziej specyficznych studiów, w obecnym industry. Jeżeli pragniesz dowiedzieć się, kim jest Shinbou Akiyuki lub co odpowiada za niezwykłość każdej ich serii, to zapraszam na panel.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Anime
Prowadzący: Fouton

Sezon Anime Zima 2015

Zapraszam na przegląd serii wychodzących w sezonie zimowym. Sezon wrażenia nie robi, ale jest tu parę perełek, o których warto wspomnieć. Zapraszam.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Anime
Prowadzący: Fouton, Shin

Seiyuu

Interesuje cię praca aktora głosowego - seiyuu? Od dawna zastanawiałeś się, jak nagrywa się dialogi do twoich ulubionych serii, jakie jest za to wynagrodzenie, bądź kto jest teraz najbardziej popularny? To i wiele, wiele więcej dowiesz się na tym panelu. Zapraszam.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Anime|Japonia|Inne
Prowadzący: Fouton

Screenowy Mix Animcowy

Znany konkurs polegający na odgadywaniu nazw serii z obrazka zmieszanego z kawałków screenów z kilku różnych anime. Na ekranie pojawiają się kolejne malutkie fragmenty, im dłużej czekasz tym więcej widzisz, ale im dłużej czekasz tym mniej punktów dostaniesz jak zgadniesz. No i ktoś może Cię ubiec! A jak się pospieszysz i nie zgadniesz to już nie możesz zgadywać do końca czasu trwania tego obrazka. Tyle emocji, że kapcie spadają!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime
Prowadzący: Lort

Screenówka

Bezsprzecznie najpopularniejszy konkurs na polskich konwentach, chcesz sprawdzić swój wzrok i wiedzę o anime? Przyjdź z grupą znajomych i zmierz się z innymi!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime
Prowadzący: Cobra

Rumba dla początkujących~

Zapraszam na naukę podstaw tańca miłości - rumby.


Rodzaj atrakcji: Warsztaty
Tematyka: Inne
Prowadzący: kristos

Rozpoznaj miejsce w Japonii... w Oculus Rifcie na głowie

Załóż na głowę Oculusa i się rozejrzyj. Opisz swojej drużynie co widzisz i... zgadujcie!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Messer

Romantyczna ścieżka

Miłość często kojarzy się z romantyzmem. A romantyzm to epoka natury w całej swej urodzie i tajemniczości. Jest taka droga w Japonii, inspirowana urokiem Bawarii, która zapiera dech w piersiach. Pokonują ją zarówno wycieczki, pary jak i samotni wędrowcy. Trasa ta prowadzi między innymi poprzez gorące źródła w Karuizawie, wodospady Fukiware, aż do Nikko, gdzie znajduje się zespół chramów i świątyń w tym mauzoleum Tokugawy Ieasu. Jeśli masz ochotę i jesteś gotów nieco się oddalić od głównych atrakcji Japonii, czy też Tokio lub po prostu doceniasz piękno przyrody to jest to miejsce dla Ciebie.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Sayuri

Romansoliada

Połączenie Familiady z seriami dotyczącymi romansów. Weź swoją konwentową rodzinę i spróbujcie swych sił!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime|Gry
Prowadzący: Mroczus

Rodzice a gry

Gry to zabawka dla dzieci, lepiej weź się za naukę! Słyszeliście kiedyś coś podobnego? Zapraszam do dyskusji na temat tego jak rodzice odbierają gry i co zrobić aby ich opinia zmieniła się na lepsze.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry|Fandom
Prowadzący: Ludek

Rodzice a chińskie bajki

Mama z tatą nie rozumieją pięknej miłości między dwójką mężczyzn w yaoi? Nie dociera do nich, że krew i nagość w Elfen Lied to coś pięknego? Pogadajmy o tym, czy starsze pokolenie w ogóle można przekonać do anime.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime|Fandom
Prowadzący: Shippo

Religie Japończyków

Buddyzm to nie jedyna religia, z którą można zetknąć się w Japonii. Jak wyglądają religie Japończyków? Przyjdź i posłuchaj.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Messer

Relacje japońsko-chińskie

Wspaniała historia czy brutalna rzeczywistość? Trochę tego i tego, za to ze sporą dawką szeroko pojętego olewactwa politycznego.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Messer

Radio Anime24 - audycje od kuchni

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, na czym polega bycie prezenterem radia internetowego, jakie zadania, trudności i niespodzianki na niego czyhają, jeżeli chcielibyście wiedzieć jakie cechy i umiejętności należy posiadać, by móc prowadzić audycje radiowe, bądź po prostu chcielibyście przypomnieć sobie wraz z prowadzącymi najciekawsze anegdotki z historii Radia Anime24 - bezzwłocznie zmierzajcie w nasze strony! W tej krótkiej audy... prelekcji uzmysłowimy Wam, jak wygląda działalność od strony z mikrofonem. Miłego słuchania!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom
Prowadzący: Helmut, Ukryty

Poznajmy Polskich Cosplayerów

Internetowy program który od grudnia 2013 roku oglądają tysiące internautów. Po co powstał? O czym jest? Skąd w ogóle Pomysł? I co najważniejsze: Jak wyglądają przygotowania do każdego odcinka? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się właśnie na tym panelu! Zarezerwujcie sobie godzinę czas, która na pewno nie będzie zmarnowana! Będziecie mieli okazję wziąć udział w wywiadzie na żywo! To JEDYNA taka okazja!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom|Inne
Prowadzący: Otto

Postacie historyczne w mandze i anime.

Czy wiesz, że król Artur była kobietą, Kuba Rozpruwacz lolitką, a Joanna d'Arc to mahou shoujo na usługach Nieba? Japończycy mają bardzo liberalny stosunek do przedstawiania postaci historycznych w mandze i anime, a ja zaprezentuję to na kilku przykładach.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: ejsnofi

Portrety Psychologiczne w M&A

Też szukasz serii, w których występuje "ten zły", "ten mądry" lub "ten, który ginie pierwszy"? Skąd u nas taki pociąg do szablonowych postaci i czy aby na pewno każda bohater jest taki sam?


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Duo, Otto

Ponadczasowe komedie romantyczne

Schematy, bishe, moe, bishojo... czyli wszystko co wam się kojarzy z "love seriami"


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Anime
Prowadzący: Kropka

Polski rynek książek o Japonii

W Polsce od lat dostępna jest szeroka oferta książek na temat Japonii. Dotykają wielu aspektów Kraju Kwitnącej Wiśni takich jak życie codzienne, historia i sztuka. Zapraszam do dyskusji które książki warto kupić, a do których najlepiej się nie zbliżać


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Shin

Pokaz filmowy "LDK"

Rodzice Aoi ze względu na pracę wyprowadzili się do innego miasta, a ponieważ ona sama nie chciała zmieniać liceum, została i teraz samotnie wynajmuje mieszkanie. Pewnego dnia, najpopularniejszy chłopak w szkole Aoi, Shusei przeprowadza się do mieszkania obok. Pewnego dnia, przez przypadkowy, mały pożar Aoi zalewa Shusei'owi mieszkanie. Na czas remontu, Aoi będzie musiała ugościć chłopaka w swoim mieszkaniu.


Rodzaj atrakcji: Projekcja
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Yae, mira

Pokaz filmowy "Chilling Romance"

Od małego Yeo Ri widzi duchy, z tego powodu ludziom wokół niej przytrafiają się niewyjaśnione rzeczy. Kobieta postanawia odizolować się od świata. Na pomoc przychodzi jej magik Jo Goo, który postanawia ją chronić... ale czy aby na pewno on będzie chronił ją? Zapraszamy na koreańską komedię romantyczną z elementami historii o duchach. Bo kto mówił że miłość nie może być straszna.


Rodzaj atrakcji: Projekcja
Tematyka: Inne
Prowadzący: Yae, mira

Pogadanka Tasiemcowa

Dlaczego tak bardzo fascynują nas serie 150 lub 370 odcinkowe? Dlaczego lubimy czytać mangi, które (prawie) się nie kończą? I czy każdy tasiemiec to shonen? Zapraszam do dyskusji!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Duo

Pogadanka o grach spod znaku Mocy i Magii (M&M)

Chcesz poznać historię gier MM i Heroes, znasz lub chciałbyś poznać różne ciekawostki. Może zwyczajnie chciałbyś pochwalić się swoimi dokonaniami. Jeżeli z utęsknieniem wspominasz 'MM' z czasów 3DO i New World Computing, ten panel jest dla Ciebie.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Yami

Podkreśl i zachowaj swoje azjatyckie piękno w Walentynki

Ładna figura, nieskazitelna cera i idealnie układające się włosy na wietrze – jak oni to robią?! Chcesz wyglądać na dwadzieścia lat, mając czterdzieści? Wyglądać na 58 kg ważąc 190? W takim razie przygotowania zacząć musisz już teraz – na panelu przekonasz się jak!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Ciryu, Anee-chan

Pasja środkiem na przeżycie $$$

Witaj Konwentowiczu!
Zastanawiałeś się kiedyś, czy z gamingu, rysunku, albo robutek ręcznych można się utrzymać?
Jeśli tak, to na tym panelu dowiesz jak prosto możesz na tym zarobić.
Zapraszam Gorąco.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom
Prowadzący: hlopski

Panel o One Piece

Potężny człowiek powiedział "Chcecie mój skarb ? Możecie go mieć! Zostawiłem go w tym miejscu!". Te słowa rozpoczęły największą przygodę w dziejach wielu tysięcy osób! Zapraszam do dyskusji na temat największej podróży waszego życia!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Duo

Panel o Manhwie i koreańskim komiksie sieciowym

Dlaczego mój sunsengnim jest zawsze super ostatecznym bossem. Gdzie się podziała moja sunbae i co ten facet chce od mojej unni? Czyli dlaczego korea przejmuje świat? Zapraszam do dyskusji.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Inne
Prowadzący: Duo

Panel o Fairy Tail

Chcesz poznać nieznane ci dotychczas tajniki sztuk magicznych? Dowiedzieć się jak używać magicznej snajperki magicznych kart albo jak zamienić się w człowieko-brokułę? Nie możesz więc przegapić panelu opowiadającego o najbardziej zwariowanej gildii magów w całym Fiore i ich niezwykłych przygodach! Przybądź i niech machou będzie z tobą :)


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Otto

Panel League of Legends

2015 rok przed nami, nowy piąty sezon rozpoczyna
swój bieg, pierwsze mecze LCS za nami, a Koreańczycy już od miesiąca prowadzą swoje mistrzostwa, dokąd zmierza pociąg Riot-u i kiedy w końcu przestaniemy pisać "rito pls" na każdego nowego cudownego buga?


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Cobra

OSTówka growa

Przyjdź i pokaż, że nawet najbardziej obskurna muzyka nie jest dla ciebie problemem w rozpoznaniu gry! Zapraszam!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Gry
Prowadzący: Ludek

Ogólna wiedzówka M&A

Nie musisz znać tysiąca serii od deski do deski i po hebrajsku. Czasami aby wygrać potrzeba trochę intuicji i szczęścia. Przyjdź i spróbuj swoich sił w konkursie wiedzy o seriach najróżniejszych.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Shin

Oczy, światła, dziewczynki i inne dziwne rzeczy, czyli o co chodzi w Yume Nikki

Jeśli masz ochotę na jakąś dziwną, nietypową grę, a nie zainteresowałeś się jeszcze Yume Nikki - koniecznie nadrób zaległości. Właściwie to nie wiadomo, o czym opowiada ten tytuł, co w nim zaszło i dlaczego historia skończyła się tak, a nie inaczej - ale wiadomo, że fanowskie teorie i domysły to połowa zabawy!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Shippo

Nintendo 3DS oczami zwykłego gracza

Niektórych ludzi NAPRAWDĘ nie interesuje kolejna część wąsatego hydraulika wciągającego grzyby. Na szczęście ostatni handheld nintendo nie sprowadza się wyłącznie do tego - mamy masę innych, wartych uwagi tytułów. A 3D jest fajne.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Chestnut Rice

Nihon Falcom - pionierzy jRPG

Panel-przegląd produkcji jednej z najstarszych japońskich firm robiących gry RPG. Falcom odpowiedzialny jest za tytuły takie jak Ys, Brandish czy też ostatnio popularne na zachodzie Legend of Heroes.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Quintasan

Nietypowe święta w Japonii

Zastanawialiście się czasem w co wierzą Japończycy. Albo nie. W jaki sposób oddają cześć i pamięć temu w co wierzą. Podejdźmy do tego jednak z należytym dystansem. Może Japończycy zwyczajnie już tak mają.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Yukichi, Fufurufu

Neko, czyli wszystko o kotełach.

O kocich sprawach w kontekście Japonii. Od pociesznych figurek maneki-neko, przez mroczne nekomaty, na kocich uszkach nie kończąc...


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Anime|Japonia|Inne
Prowadzący: Shiruslayer

Narysuj kota w worku

Zasady są proste: losujesz z 3 worków po karteczce, na każdej napisane jest jakieś słowo... Twoim zadaniem jest narysować postać, którą opisują wylosowane słowa. Uwaga! Możliwe, że nie będziesz znać znaczenia wyrazu - bądź kreatywny!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Inne
Prowadzący: Katechi

Napiszmy własny scenariusz

Wspólna zabawa polegająca na stworzeniu wspólnie scenariusza dla wymarzonej bajki. Jeśli tylko chcesz wyżyć się artystycznie to zapraszam, najlepiej z grupą znajomych do udziału.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Inne
Prowadzący: Cobra

Naoki Urasawa wielkim mangaką jest

Dlaczego serie takie jak Monster, 20th Century Boys czy Pluto wzbudzają w nas zachwyt i miłość? Dlatego, że Naoki Urasawa wielkim mangaką jest! Jeśli nie znacie twórczości Urasawy, najwyższa pora ją poznać! Jeśli czytaliście już któreś z jego dzieł, przyjdźcie podzielić się wrażeniami i posłuchać o innych seriach.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Kamil

Na jaki konwent warto jechać?

Przed nami kolejny konwentowy rok i wiele pozycji na kalendarzu, jedne mniejsze, drugie większe ale które
warto odwiedzić? Jeśli twój portfel nie pozwala Ci jechać wszędzie, pomogę Ci dokonać wyboru!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom
Prowadzący: Cobra

My Zombie Valentine

Walentynki. Wspaniały okres dla wszystkich zakochanych, żywych i ... martwych. Myślicie że zombie nie mogą się zakochać, nie mogą "przeżyć" walentynek? Udowodnimy wam, że zombie też obchodzą to święto!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry|Japonia|Inne
Prowadzący: MaslakPL, Miki

My new Word, czyli krótko o tworzeniu gier.

Hej konwentowiczu.
Czy myslałeś kiedyś nad stworzeniem własnej gry papierowej, a może już tworzysz własne i chcesz poznać pomysły innych? Niezależnie jaki jest twój powód, ten panel jest dla ciebie.


Rodzaj atrakcji: Warsztaty
Tematyka: Gry
Prowadzący: hlopski

Muzyka, obraz, słowo czyli teksty piosenek a ich teledyski

Co robisz, kiedy nie znasz japońskiego/koreańskiego, a chcesz wiedzieć o czym jest Twoja ulubiona piosenka? Oglądasz teledysk? Tyle że historia opowiedziana w teledysku nie zawsze jest adekwatna do tej, którą opowiada tekst piosenki. Czasem jest, idealnie dopasowany obraz do muzyki i tekstu. Czasem wręcz przeciwnie. Krótki przegląd azjatyckich teledysków w odniesieniu do tekstów piosenek.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Muzyka
Prowadzący: Alex

Muzyka o smaku mandarynek

Czasem słodkie, czasem kwaśne, czasem dojrzałe, a czasem takie po prostu do... posłuchania. Czyli co nieco o chińskim popie i o tym jak współgra mandaryński z popularnymi nutkami.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Muzyka|Inne
Prowadzący: mira

Motyw muzyczny w azjatyckich dramach

Muzyka obecna jest wszędzie, również w świecie azjatyckich dram, gdzie czasem jest tylko tłem, czasem zaś głównym wątkiem. Na tym panelu przyjrzymy się kilku dramom, w których muzyka odgrywa bardzo istotną rolę. Znajdzie się tu muzyka pop, bardziej rockowe klimaty, a nawet odrobinę klasyki. Piosenkarze, tancerze, producenci muzyczni... Produkcje ze znanymi idolami w rolach głównych oraz takie, w których nazwiska obsady większości nic nie mówią. Czyli ogólnie przegląd dram muzycznych w wielkim skrócie.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Muzyka
Prowadzący: Alex

Miłosny kadr na wesoło

Droga do miłosnego szczęścia nie zawsze jest łatwa... ale także nie zawsze musi być pełna powagi i wylewającego się romantyzmu. Czasem może być po prostu zabawna. Zapraszam więc na mały przegląd w ramach naszego Miłosnego Kadru, azjatyckich komedii romantycznych.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: mira

Miłosna creepypasta

Znasz te historie – stryjeczny wujek cioci koleżanki Twojej babci ze strony ojca jej cioci zakochał się w sąsiadce która jeździła samochodem jeżdżącym po dzielni do którego ponoć po wejściu nie dało się wyjść? Ale on był zakochany… Nie wierzył w nic, aż w końcu -…. . Brzmi niewiarygodnie, wręcz głupio, jednak kiedy ktoś puszcza ci oczko w pobliskiej Biedronce boisz się potem wychodzić z domu. Czy miłość może być aż tak przerażająca?


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Inne
Prowadzący: Ciryu, Anee-chan

Miyamoto, Reggie, Iwata - święta trójca Nintendo

W świecie twórców gier nie ma bardziej znanego trio niż Giganci z Wielkiego N. Co jest w nich tak niezwykłego, że wszyscy ich wielbią i jednocześnie potrafią sprzedać Ci nawet najbardziej odgrzewanego kotleta w postaci milionowej części Mario? Chcesz się dowiedzieć? Zapraszam.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Ludek

Mitologia grecko-rzymska w popkulturze japońskiej

O tym, że japończycy czerpią garściami z różnych kultur, wie każdy. Ale czy zastanawialiście się kiedyś jak mocno twórców z Kraju Kwitnącej Wiśni inspiruje grecko-rzymska mitologia? Na tym panelu postaramy się zwrócić uwage na niektóre japońskie dzieła zainspirowane mitologią a także historią Greków i Rzymian i zorientować się ile mitu pozostało w micie. Zapraszam!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime|Gry|Inne
Prowadzący: Rai

Masowa Animcowa Karuta

Takiego konkursu jeszcze nie było! Punktuję wiedzę o różnym charakterze i formie, ale przede wszystkim musisz umieć jedno. W(y)rzucać innym!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Inne
Prowadzący: Messer

Mangowe Perełki

Wbrew pozorom typowy fan anime nie musi być koniecznie fanem mangi. Poczytać owszem, ale wgłębić się w temat - to już jest problem. Na panelu przedstawię tytuły warte uwagi, a w fandomie praktycznie nieznane.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga
Prowadzący: Chestnut Rice

Light novels

Tradycyjnie już zapraszam na przegląd light novelek ukazujących się na rynku japońskim. Niezależnie od Twojego powerlevelu - jeżeli szukasz czegoś do czytania to przyjdź a z pewnością znajdziesz coś dla siebie.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Inne
Prowadzący: Quintasan

LARP: Przenikanie

Zastanawialiście się kiedyś co by się stało, gdyby w naszym świecie otworzył się portal do świata fantastycznego? Takiego ze smokami, magami etc.? Mogłoby się to skończyć bardzo źle dla obu krain... Rząd na pewno próbowałby utrzymać to w tajemnicy i oczywiście nikt by o tym nie wiedział... Na pewno?


Rodzaj atrakcji: Larp
Tematyka: Inne
Prowadzący: Alchelor

Kultura piękna w Azji

Znajomi nieustannie komplementują Twoją urodę? W Twoich oczach utonął niejeden adorator bądź też Twoich mięśni dotykała niezliczona liczba niewiast? Na tym panelu przekonamy się czy masz szansę na stworzenie haremu po wyjeździe do Azji.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom|Japonia|Inne
Prowadzący: Ciryu, Anee-chan

Korean Indie, czyli koreańska muzyka niezależna

Przegląd przez najciekawsze zespoły i solistów koreańskich spod znaku muzyki niezależnej, bo Korea to nie tylko trot i k-pop.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Muzyka
Prowadzący: Sindsoron

Konkurs wiedzy ogólnej o Azji (...nie tylko wschodniej!)

Uważasz, że Azja jest Twoim ulubionym kontynentem? Interesujesz się wszystkim od Uralu po Pacyfik? Nie ważne czy jesteś pasjonatem, czy jedynie lubisz czytać ciekawostki, przyjdź i przetestuj (bądź poszerz) swoją wiedzę o kontynencie skrajności!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Yuu

Konkurs League of Legends

Uważasz, że perfekcyjnie znasz lore gry, staty postaci oraz itemów, wiesz kto i kiedy zabłysnął na scenie e-sportowej albo na bieżąco śledzisz zmiany w rankingu? Jeśli tak, to przyjdź i to udowodnij!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Gry
Prowadzący: Shin, Cobra

Koncepcje podróży w czasie, w filmach, serialach, mandze i anime

Przecież to nic trudnego. Wystarczy tylko przekroczyć prędkość światła, a czas sam zacznie się cofać. Problemy pojawiają się znacznie później. Co się stanie jeśli spotkamy siebie w przeszłości albo czy możemy zabić własnego ojca. Ile serii tyle teorii. Nie róbcie tego w domu.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime|Inne
Prowadzący: Exine

Kochamy reklamy

Co wspólnego ma Pocky i Księga Rekordów Guinnesa? Lady Gaga i japońskie reklamy? Czy gąsienica może mieć uczucia? Czy patelnia także? Czy w czasie trwania reklamy da się posprzątać dom, zaprowadzić dziecko do szkoły i napisać książkę? I najważniejsze, po co komu oszczędności? Na te i inne pytania odpowiadają japońscy mistrzowie marketingu.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Yae

Klasyczne Openingi i Endingi

Każdy, nawet ten z rozdeptanym przez słonia uchem, może spróbować swych sił w tej znanej od zarania dziejów drużynowej konkurencji. Przyjdź i zmierz się z przeważającą siłą wroga. Pokaż, żeś godzien tytułu otaku. Konkurs dla drużyn 3-osobowych.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime|Muzyka
Prowadzący: Shin

Kamen Rider

Kamen Riderzy, zamaskowani wojownicy, którzy bronią ludzkość przed złem...ale czy na pewno wszyscy są dobrzy? Czy zawsze świat seriali dla dzieci jest uroczy i kolorowy? Co pozmieniało się w Kamen Riderach w przeciągu ostatnich 15 serii? O tym i innych pokrewieństwach melona z winogronem w trójkąciku z cytrynką dowiecie się na panelu.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Avalia

K-Drama 2014

Chciałbyś oglądać dramy, ale nie wiesz od czego zacząć? A może jesteś już zawodowym wyjadaczem dram? Przyjdź do nas, porozmawiajmy o ubiegłorocznych koreańskich produkcjach! Może dzięki nam znajdziesz swoją następną ulubioną dramę?


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Inne
Prowadzący: Honi, Mikasa

JoJo's Bizarre Adventure dla zaawansowanych

Znasz już JoJo, czytasz mangę lub oglądasz anime. Nurtują Cię jakieś wątki, nie rozumiesz nawiązań lub po prostu chciałbyś poteoretyzować o tym dokąd zmierza seria, jednocześnie nie bojąc się spoilerów? Zapraszam


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga
Prowadzący: Ludek

JoJo's Bizarre Adventure dla początkujących

Chciałeś rozpocząć Niesamowitą Przygodę z jedną z najbardziej cenionych przez Japończyków mang jednak nie wiesz od czego zacząć? Boisz się zagubienia pod zalewem partów, tomów, rozdziałów i historii pobocznych, jednocześnie chcesz wiedzieć co jest tak pociągającego w JoJo i dlaczego każda współczesna seria kopiuje coś z dzieła Hirohiko Arakiego? Zapraszam na panel gdzie w przyjazny sposób dowiesz się o czym jest oraz jak i dlaczego powinieneś zacząć czytać JoJo’s Bizarre Adventure!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga
Prowadzący: Ludek

Japoński system ochrony zdrowia

Chcesz wiedzieć jak rozwiał się rynek zdrowia w Japonii, a jak wygląda obecnie? Ile z tego co widzisz
w bajkach jest prawdą, a co tylko wymysłem? Zdecydowanie nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale na pewno na kilka z nich tak.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Cobra

Japoński punk, punkrock, ska i podobne

Japońscy muzycy to nie tylko cukierkowe dziewczynki i metroseksualni chłopcy. Scena alternatywna w ojczyźnie samurajów ma się całkiem nieźle. Przyjdź - będzie trochę gadania i sporo słuchania muzyki. Prowadzi Jarocinowiec i Woodstockowicz.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Muzyka
Prowadzący: Wronek

Japonia w odcieniach szarości

Światła w Tokio nie pozwalają aby zmrok całkowicie okrył miasto. Część ludzi mimo to zasypia, część nie może spać, a część boi się zasnąć. W ich głowach rodzą się najgorsze myśli, najbardziej niedorzeczne pomysły a szaleństwo ma smak ludzkiej krwi.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Exine

Jak nie robić atrakcji

Jeśli tytuł tego panelu nie mówi Ci, o czym będzie - to zapewne nie nadajesz się do robienia atrakcji. Ale znając nasz kochany fandom i tak to zrobisz, więc przyjdź posłuchać czy podkraść jakiś zły pomysł,
który potem wykorzystasz.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom
Prowadzący: Chestnut Rice

Hetalia nie dla yaoi. Hetalia dla akcji

"Kiedy fandom słyszy Hetalia, myśli 'o rany, kolejne źródło dla yaoistek'. Nic bardziej mylnego! Hetalia, to świetne miejsce, gdzie podczas role-play można przeprowadzić bitwy, wojny międzynarodowe, czy po prostu iście męsko pokazać drugiemu, kto tu jest silniejszy. Zapraszamy na panel, gdzie przekształcimy zamysł reprezentacji krajów na nieco bardziej brutalną, wojenną wizję.
ZAPRASZAMY PANÓW! Niech się przekonają, że nie wszystko, co Hetaliowe, jest przez nich znienawidzone!"


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka:
Prowadzący: Yassamet

Hahahahaha… e?

Coś o absurdalnych komediach japońskich. Najpierw śmiejemy się w głos a potem przychodzi chwila refleksji „E? Właściwie, co ja pacze?” W ciągu godziny usłyszycie opowieść o dzielnym bohaterze, któremu nie straszna pluszowa koala, poznacie świat szpiega oraz wiele, wiele więcej, zapraszam.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Yae

Guess who?

Jak dużo znasz osób z show biznesu azjatyckiego? Wszystkie? A może tylko część? Nieważne! Przyjdź na naszą wiedzówkę, będzie dużo śmiechu, ale nie tylko! Na pewno będzie sporo zdjęć znanych i mniej znanych Ci osób. Przyjdź i sprawdź ile warta jest twoja wiedza i czy marnowanie czasu na Internetach w końcu się do czegoś przyda.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Honi, Mikasa

Gry na Steamie, które pewnie masz, są dobre, ale w nie nie grałeś

Twoja kolekcja steamowych gier rośnie, nie wiesz w co grać, ani o czym są gry które kupujesz hurtowo w paczkach. Przyjdź, a pokażę Ci, że twoja biblioteka ma wiele wartościowych tytułów, o których Ty nie miałeś pojęcia, że istnieją!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Ludek

Growe podsumowanie roku 2014

Wraz z końcem X1 oraz PS4 obchodziły swe pierwsze urodziny. Co jednak poza wojną nowych maszynek wydarzyło się w 2014? Zapraszam na podsumowanie.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Ludek

Gdzie ci mężczyźni

Piękni panowie czy przystojni? Macho czy dżentelmeni? Czas sprawdzić ile pozostało testosteronu w dramach.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Inne
Prowadzący: mira

Gaki no Tsukai - szaleństwo japońskich teleturniejów (Part II)

Czysto zabawowa próba odtworzenia dwóch segmentów z Gaki no Tsukai - Kiki oraz Kokontozai. Uważasz, że rozpoznasz napój lub smakołyk z zasłoniętymi oczami? Świetnie Ci szło odpowiadanie na pytania z Familiady? Podejmij wyzwanie! Tylko pamiętaj, iż niepowodzenie może być bolesne…


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Helmut

Gaki no Tsukai - szaleństwo japońskich teleturniejów (Part I)

Gaki no Tsukai, dzieło życia komediowego duetu Downtown i prawdopodobnie najsłynniejsze japońskie show wśród zachodnich internautów. Zawarta w nim esencja stereotypowej, absurdalnej komedii zaczyna nas zastanawiać, gdzie kończą się możliwości ludzkiej psychiki. W trakcie panelu przyjrzymy się najsłynniejszym punktom programu - Cicha Biblioteka, Żadnego Śmiechu, czy Autobus Cosplayu. Rozsądek i szare komórki proszę zostawić przed wejściem, nie będą potrzebne.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Helmut

Fenomen Tytanów

Tytani, jedni kochają, drudzy nienawidzą - ale mało kto nie słyszał o tym tytule. Co takiego jest w tej serii, że poruszyła tak wielu widzów?


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Leeo

Europa Universalis - dlaczego sprzedałem Kalisz Niemcom?

Są strategie i Strategie - Europa Universalis to jedna z takich gier, której nauczenie się może być bolesne, ale gdy już ją opanujesz, wciągnie Cię na setki godzin. Przyjdź podyskutować o najnowszej odsłonie strategii Paradoxu, podzielić się swoimi przeżyciami, uwagami, a może poprosić o radę? Zapraszam.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Ludek

Estetyka konwentowa

Czy posiadasz już własną grawitację? Czy Twoje uda wydają odgłos grzmotu kiedy chodzisz? A może rozglądając się na konwencie widzisz omdlałych ludzi? Jeśli tak to nie przychodź na ten panel.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom
Prowadzący: Chestnut Rice

Dramowe i filmowe ekranizacje mang i anime w Japonii

Czyli co powstaje, gdy Japończycy biorą się za ożywianie własnej twórczości. Czy wiesz, że powstał japoński serial „Czarodziejka z księżyca”, a w tym roku premierę w Japonii premierę będzie mieć live-action „Attack on Titan”? Przyjdź i daj się zaskoczyć!
Podczas panelu przyjrzymy się również tytułom „Ouran High School Host Club”, „Sukitte Ii na yo”, „Rurouni Kenshin” oraz wielu, wielu innym.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime|Japonia|Inne
Prowadzący: Hohoemi

Domowe odlewy z silikonu i żywicy 2.0

Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób i TANIO wykonać małe odlewy z silikonu dostępnego w sklepie budowlanym i tanio kupionej żywicy na allegro?
Przyjdź, ulep i naucz się jak fajne jest odlewanie ^^


Rodzaj atrakcji: Warsztaty
Tematyka: Inne
Prowadzący: Lola Sete Partis

Do You Even Pose - multi edition

Konkursy zazwyczaj kojarzą się z wiedzą. Tym razem będziesz miał okazję przetestować swoją giętkość i tężyznę fizyczną. Jesteś gotowy wcielić się w ikonicznych bohaterów gier/filmów/komiksów/anime i zapozować jak oni? DO YOU EVEN POSE?


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime|Gry|Japonia|Muzyka
Prowadzący: Ludek

Dlaczego Pegasus jest lepszy od Nintendo

Nintendo jest trochę jak Slowpoke. Ogromny potencjał i możliwość wejścia w symbiozę, zadeptywany jest przez chęć wygrzewania się na słonecznej plaży wewnętrznej elitarności. Nie że od razu krytykuję. Nasuwa się jednak pytanie czy plebs nie powinien dostąpić zaszczytu liberalizacji polityki w obrębie dostępności i użytkowania.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Casio

Czyj to cosplay?

Czy gotów jesteś podjąć wyzwanie i sprawdzić, czy różnorakie postaci nie są Ci obce? Jestem ciekawy, czy Twoja wiedza jest tak duża jak Ci się wydaje? Zbierz drużynę i przybądź na konkurs by przekonać się, czy tak jest na pewno!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime|Gry|Inne
Prowadzący: Rai

Cosplayowy pierwszy raz

Strój gotowy, makijaż zrobiony, peruka ubrana – tylko co dalej? Jeśli chcesz się dowiedzieć, na czym polega konkurs cosplayowy, co to jest runda jury, czy też poznać parę przydatnych sposobów na zabłyśnięcie przed publiką i nie tylko – przyjdź na mój panel, a przekonasz się, że nie taki juror straszny jak go malują ;3


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom|Inne
Prowadzący: SeSa

Cosplay: solo, w duecie czy w grupie?

Plusy i minusy występów solowych, duetowych i w grupie. Myślisz, że łatwiej jest występować solo? Może przy pracy z dużej grupie jest mniejszy stres? Przyjdź i przekonaj się co jest najlepszym wyjściem!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Inne
Prowadzący: linasakura610

Co to za postać?

Rozpoznasz każdą, nawet najbardziej poboczną postać z anime? Pamiętasz te najdłuższe imiona i nazwiska postaci? W takim razie zapraszam na konkurs.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime
Prowadzący: Fouton

Co to za manga?

Znasz dużo mang? Potrafisz w każdej chwili odgadnąć, o jaką serię chodzi? Wystarczy Ci jedna strona? A może nawet jeden kadr? Przyjdź i zademonstruj swoje możliwości. Ale uważaj – konkurencja nie śpi.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga
Prowadzący: Shin

Co gryzie współczesnego Japończyka?

Jakie problemy natury społecznej i życiowej mają Japończycy? Czemu w ostatnich latach rośnie liczba hikikomori? Czemu seppuku jest tak popularne? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz na naszym panelu


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Ciryu, Anee-chan

Ciekawy Tytuł

“Banalny” panel, który sprawia dużo radości .Uważasz, że znasz jakiś ciekawy i niekoniecznie super znany tytuł? Nie możesz spać? Świetnie się składa! Masz okazję by pokazać ludziom “czemu ten tytuł, a nie inny”.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Duo, Otto

Chwile przy muzyce

Krzątasz się po korytarzu... nie masz co ze sobą zrobić... cierpisz na bezsenność? A może po prostu chcesz posłuchać z nami muzyki, pooglądać teledyski lub fanvidy? Jakikolwiek masz powód zapraszamy na małą sesję muzyczną.


Rodzaj atrakcji: Projekcja
Tematyka: Muzyka
Prowadzący: mira

Chiny. Ale które...? Czyli Chińska Republika Ludowa vs Republika Chińska (Tajwan). O co chodziło, o co chodzi, o co będzie chodzić?

Po drugiej wojnie światowej powstało wiele "podwójnych" państw. Dwie Koree, dwa Wietnamy, Niemcy jedne i drugie, Chiny na kontynencie i na wyspie.... czekaj...jakie Chiny? Myślałem, że Chiny są jedne...? Nie, a na dodatek - różnią się coraz bardziej.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Inne
Prowadzący: Isand

Cards Against Lovers

Co niepoprawnego politycznie dałeś swojej walentynce w tym roku? A może jesteś singlem i chcesz rzucić czymś paskudnym w twarze migdalących się par? Przyjdź i przekonaj się, czy Twoje karty pozwolą Ci stworzyć najlepszy tekst walentynkowego konwentu!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime|Fandom|Inne
Prowadzący: Akish

Breloczki, figurki i przypinki, czyli jak to jest z chińskobajkowymi gadżetami

Lubisz rzeczy, które są potrzebne tylko do wyglądania ładnie i zbierania kurzu? Nie ty jeden! Przyjdź i dowiedz się, gdzie najlepiej dokonywać zakupu, jak ustrzec się przed podróbkami i czy sprowadzanie rzeczy z Japonii naprawdę jest takie straszne.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Shippo

Braterska miłość w mandze i anime

Twierdzisz, że jesteś samotny na świecie i nikt inny nie rozumie twojej fazy na miłości pomiędzy braćmi? Boli Cię kokoro, bo nie możesz już znaleźć większej ilości bliźniąt? Nie martw się - Człowiek Toster przybył, by Ci pomóc. Przyjdź, by zapoznać się z pokaźną ilością tytułów, gdzie została mniej lub bardziej platonicznie ukazana braterska miłość.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime|Gry
Prowadzący: HumanToaster

Bo nie tylko tasiemcami człowiek żyje.

Chcesz poznać ciekawe tytuły nie mające po 500 odcinków?  PRZYBĄDŹ dowiedzieć się co warto oglądać bez konieczności spędzenia milenium przed komputerem


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Otto

Beka z haremówek

Nadciąga zmasowane zło w pruderyjnych spudniczkach. Wszystkie rzeczy osobiste należy zostawić w dormitoriach. To nie ważne, że część z was jest bez makijażu. Złamano wszystkie systemy pezpieczeństwa. Zamknięcie dróg ewakuacyjnych nastąpi za 10, 9, 8...


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Artex

Azja nie tylko Buddą stoi. Czyli o ciekawej a nie raz krwawej historii religii w dalekiej Azji.

Budda na prawo, Konfucjusz na lewo a Izanami z Izanagi w górę. Ale to nie tylko oni. Na dalekim wschodzie można spotkać również religie znane z naszego podwórka. I mają one za sobą bardzo ciekawą historię na tamtych terenach. Ciekawi? Zapraszam!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia|Inne
Prowadzący: Isand

Atelier series

Czy w dzieciństwie garnek wydawał Ci się doskonałym miejscem do wrzucania wszystkiego co popadnie? A może chciałeś zamieniać ołów w złoto? A może by tak zawsze mieć 16 lat? Jeżeli chodź raz odpowiedziałeś "Tak." to doskonale trafiłeś bo firma GUST pozwoli Ci zasmakować pełnego przygód i eksplozji życia alchemika!


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Gry
Prowadzący: Quintasan, Fouton

Animelodia maraton

Ponad 100 różnych utworów i tylko 12 minut na odgadnięcie ich wszystkich. Jeśli lubisz utwory z anime, gier i wszystko, co związane z Japonią, przyjdź i zmierz się z innymi fanami japońskich utworów.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime|Gry|Japonia|Muzyka
Prowadzący: Yasuri Shichika

Anime24 od kuchni

Backstage - jak wygląda praca w redakcji i radiu.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Fandom|Muzyka|Inne
Prowadzący: Megane, Wojtini, Leeo

Anime, które “będą”.

Zdążyliśmy już po kolana wejść w sezon zimowy, najwyższa pora sięgnąć nieco dalej. Zobaczmy co przyniesie wiosna oraz jakie serie jeszcze czekają na przydzielenie im daty emisji.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Anime
Prowadzący: Wojtini

Anime Tabu

Czasami znajdujemy się w sytuacjach, w których niektóre słowa są zakazane. Tak też będzie na tym konkursie, gdzie do opisania konkretnego tytułu anime nie będzie można użyć kilku najpopularniejszych słów z nim związanych. Gimnastyka dla umysłu i dobra zabawa gwarantowana!


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Anime
Prowadzący: Shin

Anime romanse

Zapraszam na przegląd tytułów, których motywem przewodnim jest miłość. Czy w morzu zalewającej nas romantycznej kliszy zdarzają się jeszcze serie, które są w stanie zaskoczyć?


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Shin

Anime - co nas przyciąga do tego hobby?

Właściwie to dlaczego oglądamy anime? A nawet, jak już zaczęliśmy, to co sprawia, że jeszcze nie przestaliśmy? Zapraszam do pogadania o tym, co sprawia, że cały czas siedzimy w tym całym japońskim bagnie.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Anime
Prowadzący: Shippo

Alkohol w Japonii

Trunek trunkowi nierówny. Szczególnie w kraju, który stara się produkować własne whiskey. Z miernym skutkiem.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Messer

A gdzie męski bohater? Czyli przegląd serii tylko z żeńskimi postaciami

Czy szukasz serii, w której żadna głupia męska postać nie będzie odciągać twojej uwagi od uroczych dziewczynek? Jeżeli nie chcesz, by w otoczeniu głównych bohaterek kręcił się ktokolwiek z płci przeciwnej, to zapraszam na przegląd najlepszych anime w takim stylu.


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Anime
Prowadzący: Fouton

1 z 10

Zapraszam najlepszych z najlepszych na zmierzenie się z pytaniami z wiedzy wszelakiej związanej z mangą, anime i oczywiście kulturą japońską! Konkurs wzorowany będzie na popularnym turnieju telewizyjnym jak sama nazwa wskazuje xD


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime|Japonia|Muzyka
Prowadzący: Kropka

"+15" w serialu dla dzieci

Od dawien dawna do bajki dla dzieci dodawano cichaczem ciekawe wątki, aby starszy towarzyszący się nie znudził a dziecko nie zgorszyło. Jak to dziś wygląda japońskim porannym tokusatsu? Jakie dwuznaczności się trafiają? Ile fanserwisu? To na pewno seria dla dzieci, a nie dla nastoletnich dziewczyn?


Rodzaj atrakcji: Panel
Tematyka: Japonia
Prowadzący: Avalia

Wiedzówka z Zero na Tsukaima

Konkurs wiedzy o przygodach nastoletniej czarownicy i jej niezwykłego chowańca. Sprawdź czy wyłąpałeś/aś wszystkie szczegóły.


Rodzaj atrakcji: Konkurs
Tematyka: Manga|Anime
Prowadzący: Amianka